ELEKTRONIKUS KÖNYVEK, KÖNYVTÁRAK LINKGYŰJTEMÉNYE

Könyvtárhasználati szabályzat

Általános szabályok

1. A könyvtár szolgáltató helyiségeibe táskát, kabátot bevinni tilos, azokat a könyvtár előterében található ruhafogason lehet elhelyezni. Kivételes esetben, a csoportos látogatások során, a tanulók kabátjukat, táskájukat a könyvtárban erre a célra rendszeresített helyen (fogason, táskatartón) helyezik el.
  2. A magával hozott dokumentumokat belépéskor és távozáskor bemutatja a kölcsönzőpultnál.
  3. A könyvtár tereiben az étkezés, alkohol- és a drogfogyasztás, a dohányzás tilos.
  4. A könyvtár használói semmilyen módon nem zavarhatják más könyvtárhasználók nyugalmát, a kulturált viselkedés általánosan szokásos normáit kell követni.
  5. könyvtárat látogatni és használni kizárólag a nyitvatartási időben lehet.
  6. A könyvtár nyitvatartási idejében nem folyhat olyan tevékenység, amely a könyvtár rendeltetésszerű működését akadályozná.
  7. A könyvtár használói javaslatot tehetnek a Könyvtárhasználati szabályzat módosítására.

Könyvtári tagság, beiratkozás

A könyvtár tagjai a beiratkozott könyvtárhasználók: a könyvtár szolgáltatásait igénybe vevő természetes személyek. A szolgáltatások igénybevétele beiratkozáshoz kötött. A beiratkozás diákigazolvány illetve személyi igazolvány és lakcímkártya bemutatásával, ennek hiányában a gondviselő személyi igazolványának és lakcímkártyájának bemutatásával, személyesen lehetséges a könyvtár nyitvatartási idejében. A beiratkozás ingyenes, egy tanévre szól.

A könyvtárba beiratkozhatnak

A beiratkozáshoz szükséges adatok

A könyvtár a használók adatait a törvényi előírásoknak megfelelően kezeli.

A beiratkozott vagy a regisztrált könyvtárhasználó a könyvtárhasználati szabályzatban leírtakat magára nézve kötelezően elfogadja.

Szolgáltatások

Szolgáltatások igénybevételének feltételei

1. Beiratkozáshoz kötött:
    1. Dokumentumok kölcsönzése
    2. Könyvtárközi kölcsönzés kezdeményezése
    3. Számítógép- és internethasználat
    4. Előjegyzés
  2. A számítógép használata, a mindenkori „Számítógép-használati rend” betartásához kötött
  3. A könyvtári szolgáltatások igénybevétele díjtalan
  4. Másolás, nyomtatás: a könyvtár csak a tanulási/tanítási folyamatot segítő dokumentumokat nyomtathatja ki/készíthet másolatot a szerzői jog szabályainak figyelembevételével.
  5. Kölcsönzés:
    1. Nem kölcsönözhet a könyvtárhasználó, ha a könyvtárnak bármilyen címen tartozik.
    2. A könyvtárból csak azok a dokumentumok kölcsönözhetőek, amelyek nincsenek helyben használatra kijelölve.
    3. A kölcsönzött könyvtári dokumentumok és eszközök állapotát a visszavételkor a könyvtár ellenőrzi.
    4. A könyvtári tulajdon elvesztése vagy megrongálódása esetén az érintett könyvtárhasználó köteles a beszerzési ellenértéket csekken kifizetni, vagy más előre egyeztetett úton a könyvtárat kárpótolni. A tartós tankönyvek esetében az iskolai könyvtár további feltételeket szabhat, melyeket a tankönyvek átvételekor ismertet a könyvtárhasználóval, illetve annak gondviselőjével.
    5. A tartós tankönyveket az iskolai könyvtár elsősorban a 23/2004. (VIII. 27.) OM rendeletben meghatározott normatív kedvezményre jogosult diákok számára tartja fent, ezért az indokolatlan tankönyvkölcsönzési kéréseket a könyvtár megtagadhatja.
    6. Kölcsönözhető dokumentumok darabszáma az iskolában dolgozó pedagógusok számára korlátlan, a diákok és más iskolai munkatársak számára maximum 7 db – nem számítva a tartós tankönyveket. Ennél több dokumentum illetve a helyben használható információhordozók kölcsönzését a könyvtáros tanár indokolt esetben engedélyezheti.
    7. A kölcsönzési határidő három hét. Meghosszabbítására dokumentumonként összesen egyszer van lehetőség – a tankönyvek és az előjegyzett dokumentumok kivételével –személyesen, telefonon vagy e-mailben.
    8. A kölcsönzött dokumentumokat a könyvtárhasználó köteles az iskolai könyvtár számára visszaszolgáltatni a kölcsönzési idő lejártakor, illetőleg az adott tanév utolsó tanítási napjának közeledtével meghatározott dátumra. A könyvtár minden tanév végén feliratokkal hozza nyilvánosságra a dokumentumok visszaszolgáltatásának és a nyári zárva tartás megkezdésének dátumát.
    9. A tartós tankönyvek kölcsönzési határidejét az iskolai tankönyvellátás rendje tartalmazza, melyet minden év december 15-éig az iskola igazgatója határoz meg, s erről a szülőt, gondviselőt, illetve a nagykorú cselekvőképes tanulót tájékoztatja.
    10. Ha a kölcsönző diák a dokumentumokat a lejárat idejére nem hozza vissza, akkor a könyvtár a tanuló osztályfőnökéhez fordulhat. Amennyiben a tanuló háromszori figyelmeztetés után sem tesz eleget kötelességeinek, a legközelebbi felszólítást a gondviselő kapja. Ezen túlmenően az iskolai könyvtár a bírósági végrehajtásról szóló jogszabályok szerint jár el. A mindenkori bírósági eljárási díj és az értesítési költség is a könyvtárhasználót (a gondviselőt) terheli.

A Remetekertvárosi Általános Iskola Szervezeti és Működési Szabályzatának 2. számú melléklete - az előbbi szövegrész - PDF formátumban letölthető. Megnézem!

A Remetekertvárosi Általános Iskola Szervezeti és Működési Szabályzata PDF formátumban letölthető. Megnézem!

Új könyvek böngészése

Az új könyvek a kölcsönzőteremben, egy külön polcon kerültek elhelyezésre, az ifjúsági szakirodalom felett. Az új könyvek (és más egyéb újonnan érkezett dokumentumok, például CD-k, DVD-k) listáját megtekinthetitek a  Könyvajánló  menüpontra kattintva.

Új könyvek

A játszósarok használata

A Remete Könyvtár játszósarokkal várja kikapcsolódni vágyó használóit. A nagyobbakat is szívesen várjuk egy kis pihenésre. A Játszósarok igénybevételének szabályait azonban kérjük betartani:

Játszósarok